YAKAMOZ İS THE TURKİSH DREAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YAKAMOZ İS THE TURKİSH DREAM

EĞİL KULAK VER CEDDİNE TÜRK'E KEFEN GİYDİRMEK HANGİ İTİN HADDİNE

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın

YazarMesaj
züleyha
admin
admin
züleyha

İLİNİZ : TRABZON/ORDU

Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın Empty
MesajKonu: Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın   Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın EmptyCuma Tem. 18, 2008 1:58 pm

WİNDOWS 2000 ,SERVER 2003,XP VE NT'YE YÖNETİCİ HAKLARI İLE GİRİS YAPMAK

Kullanıcıların en cok merak ettikleri konulardan birtanesi yeni nesil windows işletim sistemlerinin şifre konusunda ne kadar guvenli oldugudur.Windowsun acılısında cıkan cıkan degisik kullanıcı adları ve sifresi, degisik zevklere hitap eden masa üstü ve klasör ayarlarını yapmamıza izin verirken aynı zamanda bir güvenlik önlemi niteligi tasır.Yönetici hesabına sahip olan kullanıcılar özgürce uygulama yukleyebilir ve sistem ayarlarında degisiklik yapabilir.İnternet üzerinden indirebileceginiz bir acılıs disketi ile bilgisayarınızı acarak kullanıcı hesaplarının bir tanesini secip sifresini silebilir veya degistirebilirsiniz.''home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html'' adresine baglanın.Bu adresteki disket imajını sabit diskinize kaydedin daha sonra imajı bir klasöre acarak install.bat uygulamasını calıstırın.Uygulama bir DOS penceresi acacak ve RAWRITE uygulamasını kullanarak imajı diskete aktaracaktır.Uygulamanın yapımcısı Offline NT passwd & Registry Editör'ü NT 3,51 NT 4 windows 2000 Windows xp(SP 2 dahil)Windows server 2003(Enterprise sürümü) işletim sistemlerinde denedigini söylüyor.Programcı aynı zamanda Windows xp uzerinde EFS ile sifrelenmis dosyaların okunamayabilecegini de belirmis fakat ben denemelerimde şifrelenmis dosyaların içerigini goruntuleyebildim.

Uygulamanın metin tabanlı ve ingilizce olan arayuzunun kullanımı bazılarımızı zorlayabilir.Fakat panige gerek yok çogu zaman sadece Enter tusuna basarak aşamaları gecebiliyoruz.Yardımcı olması acısından uygulamaya sağlamamız gereken bilgileri sıralayalım

1:işletim sisteminin bulundugu sürücü

2:sistem dosyalarının bulundugu klasör(oto bulunabiliyor)

3:Sifreleri degistirmek mi yoksa sıfırlamakmı istediginiz

4:Yeni kullanıcı sifreleri

5Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın Biggriniske yazman onayı

kısacası açılıs disketini kullanarak windows tabanlı neredeyse tum işletim sistemlerinin sifrelerini silmemize veya degistirmemize imkan saglıyor

WİNDOWS NT, 2000 VE XP SİFRELERİNİ BULMAK MÜMKÜN

Kısa adı antexp oplan bu uygulama aynı zamanda bilgiişlem departmanlarının da kullanımına sunulmus.Şöyleki antexp kurulan bir bilgisayarda kullanıcıya atanan şifre kısa bir surede bulunuyorsa guvensi olarak degerlendirilmesi gerekiyor.Kullanıcıların sectigi sifreler genellike hecelenebilir tarzda kelimelerden olustugu için antexp in sasırtıcı bir bicimde sifrele kolaylıkla buldugunu gordum.Advanced NT security Explorer in özellikleri soyle:

Program islerken durdurup istediginiz zaman sifre arama islemine devam edebilirsiniz.Sifrelerin uzunlugunu ve ne cesit karakterler tasıdıgını onceden belirleyip bu kriterlere gore sifre araması yapılabiliyor.Pentium 3 bir bilgisayarda bile saniyede 900.000 sifre deneyebiliyor uygulamayı ''www.elcomsoft.com/antexp.html''adresinden indirebilirsiniz

YILDIZ KARAKTERLERİN ALTINI GORMEK

Windows adı altında calısan neredeyse tum uygulamalarda ve windowsun tum bilesenlerinde sifre hanesindeki karaterler ****** karakterleri adı altında saklanır.Windows 95 de dahil işletim sistemlerinin tüm sürümlerinde karakterlerin altında bulunan harfleri ortaya cıkarmak icin basit bir uygulama olan olan Asterisk key( Password Recovery Software - Word, Excel, Windows and more... ) --adındaki 315 kb yer kaplayan uygulama ile acık olan tum pencerelerdeki yıldız ile saklanmıs tum sifreleri gorebilirsiniz.

SIKISTIRILMIS DOSYALARIN SİFRESİN BULMAK

ZİP uzantılı dosyaları acmak ve icerigini gorebilmek icin Zip Password Recovery - recover lost passwords

adresinden indirilebilen zip password recowery adlı uygulama ucretsiz olmasına karsın sizden bir seri no'su ister programın sitesine kayıt olarak seri no'sunu uzretsiz indirebilmeniz mumkun Programı kullanmak icin ilk olarak open zip butonuna basıyoruz ve sifresini bulmak istedigimiz zip dosyasını da acıyoruz.Sifrede rakam dusunuyorsak numbers 0-9 u isaretlemeniz faydalı olacaktır

NOT:Alıntı ve Calıntı degildir %100 benim eserimdir(bişi yapmadım canım windows'a toplu igne batırdım
(+REP)__________________

BİR YOKOLUŞ SAVAŞI
http://www.forumex.net/otobiyografi/...us-savasi.html
SİFRE KIRMAK COCUK OYUNCAGI İNANMAZSANIZ BAKINWindows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın Bootyshakehttp://www.forumex.net/webmasterlar-...ml#post1209508
Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın Icon_evilWindows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın BeerWindows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın Ex8
https://yakamoz.forum-canada.com

Windows Canınızı mı sıktı sizde sifrelerini kırın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Live Messenger 09 Build 9.0.1.1407.1107 (For XP & VISTA)